Лазерна епіляція VS Воскова

У цій статті ми допоможемо розібратися, який варіант епіляції буде більш безпечним для Вашого здоров’я. Для цього розберемось, що таке лазерна епіляція, які її недоліки та переваги. 

Отже, лазерна епіляція стала популярною процедурою для видалення небажаного волосся. Проте, попри свою ефективність, вона має певні недоліки, які варто врахувати перед прийняттям рішення.
 

Яким чином працює лазерна епіляція?

Вчені Стародуб Є. А.,Нємков Н.С. у своїй статті «Аналіз засобів лазерної епіляції» дають таке визначення поняттю «лазерна епіляція»: «метод теплового руйнування волосяного фолікула за рахунок енергії лазерного випромінювання, що поглинається меланіном, перетворюється в теплову енергію, нагріває фолікул і викликає його загибель» [2].

Не дивлячись на те, що лазерна епіляція вважається доволі безпечною процедурою, вона може нести деякі ускладнення для здоров’я клієнта після її проведення. До того ж, як відомо, не завжди ці ускладнення довготривалі, проте трапляються складніші випадки. Наприклад, інфекційне ураження шкіри трапляється у випадку, якщо клієнта неуважно оглянули, не помітивши певної садни на його шкірі. До того ж, опіки стають чи не найбільшою проблемою при проведенні лазерної епіляції. Тому, задля запобіганню їх, при проведенні процедури, рекомендують застосовувати мазі, на кшталт пантенолу. Відомі випадки гіпопігментації, коли клієнти помічають, що тон їхньої шкіри стає світлішим, ніж раніше. Також може виникати гіперпігментації, коли на оброблених лазером ділянках з'являються темні плями. Плями мають здатність зберігатися від 3 до 8 місяців (приблизно). Засмага є ще однією важливою річчю, на яку варто звертати увагу перед лазерною епіляцією, тому що засмага виникає через утворення та накопичення меланіну в нижніх шарах шкіри, лазерний промінь буде в основному поглинатися на поверхні шкіри, що збільшує ризик опіків. До того ж, через поглинання енергії поверхневими шарами шкіри, її може бути недостатньо для руйнування фолікула. Нехтуючи цими факторами, можна отримати значні опіки без видалення волосся. Також не рекомендується засмагати після лазерної епіляції, адже чутлива шкіра може відреагувати опіками, гіперпігментацією, подразненням тощо. Щоб уникнути цих проблем, варто робити перерву не менше 14 днів до та після засмаги чи відвідування солярію для безпечного проведення лазерної епіляції.

Анастасія Щур у кваліфікаційній роботі «Аналіз методів усунення волосся з шкірних покривів в умовах косметологічного кабінету» також зазначає про можливий фолікуліт [3], в результаті проведення цієї процедури.

Окрім цього, автори зазначені вище (Стародуб Є. А., Нємков Н. С.), виокремили три типи лазерів для епіляції, які відрізняються довжиною хвилі випромінювання, що визначає глибину проникнення у тканини та ефективність такої процедури. Зараз ми дамо коротку їхню характеристику, базуючись на дослідженні цих вчених [2]:

Олександритовий лазер:

  • Переваги: ефективний для темного волосся на світлій шкірі; здатний обробляти велику площу шкіри.

  • Недоліки: болісна процедура, ризик опіків і пігментації, не підходить для смаглявої шкіри чи світлого волосся; заборона на засмагу під час активного сонця.

Діодний лазер:

  • Переваги: хороша глибина проникнення променя, безпечний для різних фототипів шкіри, підходить для темного і світлого волосся; можна використовувати після засмаги.

  • Недоліки: необхідність застосування знеболюючих засобів.

Неодимовий лазер:

  • Переваги: висока потужність, глибоке проникнення, підходить для різних типів волосся і шкіри.

  • Недоліки: болісна процедура, ризик пошкодження сусідніх тканин та судин, оскільки промінь діє на судини, що живлять волосся.

Окрім недоліків, лазерна епіляція має власні протипоказання. Тож, вашій увазі список для тих, кому протипоказана лазерна епіляція:

  • Людям, які страждають на цукровий діабет;
  • Вагітним жінкам і тим, хто годує груддю. Таким жінкам варто врахувати, що через гормональні зміни в ці періоди ріст волосся може бути неконтрольованим, і процедура може виявитися малоефективною;
  • Якщо у людини є хвороби серцево-судинної системи;
  • Присутня індивідуальна нестерпність;
  • Наявність у клієнта варикозу в оброблюваній зоні;
  • Якщо клієнт страждає на слабке згортання крові;
  • За умови присутності металевих протезів у зоні проведення епіляції;
  • Якщо клієнт має темну шкіру або світле, занадто тонке (пушок) і сиве волосся на тілі.

Ми з вами розібрались, що таке лазерна епіляція, як вона працює, розібрались, які існують типи лазерів, ознайомились із загальними типами ускладнення при проведенні епіляції такого типу для клієнта, а також окремо коротко розглянути плюси та мінуси трьох типів лазерів. Тепер, ми хочемо познайомити вас ближче із восковою епіляцією.

Воскова епіляція – це один із найефективніших методів видалення волосся, який дозволяє позбутися волосся абсолютно на будь-якій бажаній для Вас ділянках шкіри. Зараз ми спробуємо продемонструвати основні недоліки та переваги цього типу епіляції.

Корчмаренко К. у своїй праці «Епіляція та депіляція тіла: дослідження уподобань населення України», провела дослідження, де стосовно воскової епіляції зазначила про такі дані її дослідження: «Майже однакова кількість респондентів (по 27% та 25% відповідно як чоловіків, так і жінок), обрали воскову епіляцію та шугаринг. Лише 5% жінок віком понад 50 років використовують воскову депіляцію чи шугаринг» [1].

Багато хто хвилюється через можливість наслідки воскової епіляції, але всі ці побоювання легко уникнути! Наприклад, ризик отримати опіки традиційно пов'язаних із неправильним використанням воску вдома. Проте, з нашим набором, який простий у використанні і містить детальні інструкції, це практично неможливо. Щодо болю — так, спочатку може бути дискомфорт, але з шкірною процедурою шкіра викликає, і відчуття залишаються менш інтенсивними. Що стосується подразнення або зрослого волосся, правильний догляд за шкірою до та після процедури значно знижує ці ризики
З можливими недоліками розібрались. Варто приділити увагу все ж таки тому, у чому саме полягають переваги воскової епіляції?

  • Тривалий ефект

Воскова депіляція видаляє волосся разом із коренем, що забезпечує гладкість шкіри до 4-6 тижнів, залежно від індивідуальних особливостей та типу волосся. На відміну від бритви, результат зберігається набагато довше, а нове волосся відростає більш м'яким і тонким.

  • Гладка шкіра без подразнення

Віск видаляє не тільки волосся, але й відмерлі клітини шкіри, що робить її більш гладкою. При правильному застосуванні воскова депіляція рідше викликає подразнення у порівнянні з бритвою або хімічними кремами.

  • Універсальність

Віск підходить для видалення волосся на різних ділянках тіла, включаючи обличчя, ноги, руки, спину, зону бікіні та підпахви. Спеціальні види воску можуть бути використані для чутливої шкіри та делікатних зон.

  • Природний результат і зменшення густоти волосся

Після регулярних процедур волосся поступово стає рідшим і менш помітним. Корені слабшають, тому з часом ви можете помітити зменшення кількості волосся, що відростає.

  • Доступність і можливість проведення вдома

Воскову депіляцію можна виконувати як у салоні, так і вдома. Існує безліч різних наборів для домашнього використання, які забезпечують ефективний і безпечний процес, а головне — заощаджують ваші кошти.

  • Зменшення ризику вростання волосся

Завдяки видаленню волосся разом із коренем, воскова депіляція допомагає знизити ризик вростання волосся. При правильній техніці, ризик вростань нижчий, ніж при використанні бритви або епілятора.

  • Підходить для всіх типів волосся і шкіри

Воскова депіляція ефективна як для тонкого, так і для грубого волосся. Вона підходить для різних типів шкіри, включаючи чутливу, якщо обрати відповідний віск і техніку.

Ми ознайомились тепер із перевагами та недолікам лазерної та воскової епіляції. Нашу перевагу ми надаємо все ж таки восковій епіляції, через її більшу безпечність для здоров’я, високу ефективність та доступність.
У нашому магазині ви можете придбати гіпоалергенні набори для воскової епіляції “dep.”.“dep.” пропонує преміальні продукти для депіляції, створені для тих, хто цінує якість і комфорт у догляді за шкірою. Незалежно від того, чи ви професійний майстер, чи обираєте догляд удома, ви отримаєте все необхідне для бездоганної процедури: високоякісний віск у гранулах, розкішний тонік до депіляції, а також ніжний крем після процедури. Продукція “dep.” створена з урахуванням найвищих стандартів і підходить навіть для найчутливішої шкіри, гарантуючи безпечне та ефективне видалення волосся без найменших подразнень.

Спеціально для вас ми підготували три варіанти наборів воскової епіляції Dep від преміальних до більш бюджетних: 

Набір для воскової депіляції Dep LUX із воскоплавом Smooth DL-500 Black
Набір для воскової депіляції Dep Premium із воскоплавом Smooth SL-500
Набір для воскової депіляції Dep Medium із воскоплавом SL-400 Silicone

 

Список використаних джерел:

  1. Корчменко К. Епіляція та депіляція тіла: дослідження уподобань населення України. 2023. URL: http://dspace.nuph.edu.ua/handle/123456789/29583 (дата звернення: 17.10.2024).

  2. Стародуб Є. А., Нємков Н. С. АНАЛІЗ ЗАСОБІВ ЛАЗЕРНОЇ ЕПІЛЯЦІЇ. 2021. С. 1–3. URL: http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/39502 (дата звернення: 17.10.2024)

  3. Щур А. Аналіз методів усунення волосся з шкірних покривів в умовах косметологічного кабінету. URL: http://dspace.nuph.edu.ua/handle/123456789/32241 (дата звернення: 17.10.2024).